ساخت هواپیمای ایرباس با سقف شیشه ای

این هواپیما به گونه*ای طراحی می*شود که دیواره*های آن بر اساس شرایط نور محیط، تغییر می*کنند.
شرکت هواپیماسازی ایرباس هواپیمایی طراحی کرده که امکانات فضای داخلی آن از هتل*های لوکس هم بیشتر بوده و پنجره**ها و سقف آن شیشه*ای است.

به گزارش برنا، شرکت هواپیماسازی ایرباس، طرح هواپیمایی را معرفی کرده که با داشتن پنجره**ها و سقف شیشه*ای، مسافران می*توانند تمام مناظر زیر پای خود را ببینند.

بر اساس گزارش دیلی میل، این هواپیما به گونه*ای طراحی می*شود که دیواره*های آن بر اساس شرایط نور محیط، تغییر می*کنند. شناسایی مسافران هم به کمک اثر دست*هایشان انجام می*شود. امکانات صوتی و تصویری از قبیل بازی*های رایانه*ای و نسخه*هایی از داستان*های کودکان که والدین هنگام خواباندن فرزندانشان نیاز دارند برای هریک از مسافران در نظر گرفته شده که انرژی الکتریکی این تجهیزات با گرمای بدن مسافران، تامین می*شود.

در کابین این هواپیما بازی*های مجازی دیگری هم طراحی شده، مثلاً مسافران علاقمند به گلف می*توانند در طول سفر خود، این بازی را به صورت مجازی انجام دهند.

در کابین هواپیما، قسمتی برای استراحت و تقویت قوای بدنی مسافران در نظر گرفته شده و مسافران می*توانند در این قسمت با خوردن مواد حاوی ویتامین و هوای پاک و نورپردازی ملایم، خستگی را از خود دور کنند.

مدیر اجرایی شرکت ایرباس می*گوید: هدف ما این است در آینده، مسافران از آرامش کامل در طول سفر برخوردار باشند و در عین حال کمترین آسیب به محیط زیست وارد شود.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، چارلز چمپیون معاون مهندسی شرکت هواپیمایی ایرباس می گوید این شرکت در نظر دارد برای شروع، شناسایی مسافر با اثر دست و به دست آوردن انرژی از بدن مسافران برای هواپیما را برای تامین روشنایی کابین اجرایی کند.

همچنین این شرکت برنامه دارد تا دو هزار و پنجاه، هواپیماهایی را با سقف شیشه ای تولید کند و با محیط زیست نیز سازگار باشد و موادی را در ساخت هواپیماهای خود به کار گیرد که قابل بازیافت نیز باشند.

برنامه ایرباس از تولید این دست هواپیماها، پروازهایی به یاد ماندنی برای مسافران و ایجاد بازارهای تازه برای خود است.
_________________
رهبر من آن جوان15 ساله ای است که فـی ل ت ر شکن به کمر می بندد و با سرعت2 کیلوبیت بر ثانیه 2 گیگابایت دانلود می کند

 

 

/ 0 نظر / 32 بازدید