سرزمین آرزوها
اخه می دونم نمی دونی

             


«درّه‌ی کوهستانی عظیم» در ارتفاعات اسکاتلند یک درّه‌ی نشستی است که طول آن به 60 مایل می‌رسد و دارای سه دریاچه‌ی مشهور است، لاخی، اویخ و نِس. مشهورترین این دریاچه‌ها لخ نس (دریاچه‌ی نس) است زیرا گفته می‌شود در آب‌های عمیق آن، هیولایی پنهان شده. این دریاچه از دریای شمال عمیق‌تر بوده و بسیار طولانی و باریک است. هرگز دیده نشده که لخ نس یخ بزند.

افراد زیادی ادعا کرده‌اند هیولا را، که صمیمانه «نسی» نامیده می‌شود، دیده‌اند.


اولین موردی که گزارش شده، مواجهه‌ی چشم در چشم یک قدیس ایرلندی به نام سنت کُلومبا در قرن 6 میلادی بوده است. طبق حکایتی که نقل شده، سنت کُلومبا از یکی از راهبان خواست تا در طول دریاچه شنا کند و یک قایق بیاورد. در میانه‌ی راه هیولا ظاهر شد و در حالی که به ترسناک‌ترین شکل ممکن می‌غرّید، به سمت شناگر رفت! کُلومبا به سوی هیولا فریاد کشید: «جلوتر نرو، به آن مرد نزدیک نشو! برگرد!» گفته می‌شود که هیولا به این ترتیب فرار کرد!


از آن زمان تا کنون «نسی» بارها دیده شده، اما به کسی صدمه‌ای نزده است. مشاهدات از این هیولا در طول قرن‌ها گاه و بی‌گاه بوده، اما در قرن بیستم نسی فعال‌تر شده بود. این مسئله تأثیر به سزایی در تجارت محلی داشت!


در سال 1933 اولین عکس از هیولا، یا آن‌چه که می‌توانست هیولا باشد، گرفته شد. عکس، چیزی را نشان می‌دهد با گردنی دراز که بر فراز بدنی ستبر افراشته است. این عکس که توسط یک جراح لندنی گرفته شده، وقتی اولین بار در دیلی میل چاپ شد، توجه فراوانی را برانگیخت.

در سال 1951 لنکلن استوارت، یک کارگر شهربانی که کنار دریاچه زندگی می‌کرد، نیز توانست یک عکس از هیولا، البته اگر هیولایی باشد، بگیرد. او پس از مشاهده‌ی سه برآمدگی گرد هم‌راستا، به خانه‌اش شتافت تا دوربینش را بیاورد. بعد از گرفتن یک عکس، دیافراگم دوربین وی جمع شد، ولی همان یک عکس، به عنوان گواهی دیگر بر وجود «نسی» در ابعاد گسترده انتشار یافت.

علاقه به نسی افزایش پیدا کرد و در طول سال‌ها تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام گرفته است. در سال 1961 «دفتر تحقیق درباره‌ی پدیده‌ی لُخ نس» تشکیل شد و حتی دو زیردریایی مجهز به دستگاه فرستنده‌ی امواج صوتی برای تحقیق به کار گرفته شدند! وقتی زیر دریایی «پیسیز» به اعماق 950 پایی آب‌های زیر قلعه‌ی اورگوهارت فرو رفت، یک غار زیرآبی وسیع کشف کرد. آیا آنجا خانه‌ی نسی بود؟

برترام میلز، یک گرداننده‌ی سیرک، جایزه‌ای 20000 پوندی برای کسی که بتواند هیولا را گرفته به سیرک وی بیاورد تعیین کرد، اما تا کنون کسی موفق به این کار نشده است.

                        


تازه‌ترین مورد مشاهده‌ی نسی مربوط می‌شود به ماه مه 2007، وقتی گوردون هُلمز، یک تکنسین آزمایشگاه، تصویری ویدئویی از موجودی تهیه کرد که به گفته‌ی او کاملاً سیاه بود و 45 پا طول داشت و به سرعت در آب حرکت می‌کرد. این برنامه از تلویزیون اسکاتلند پخش شد. با این حال، اعتبار این ویدئو زیر سؤال قرار گرفته است. در این تصاویر مبنایی برای مقایسه‌ی اندازه‌ی آنچه که در فیلم می‌بینیم در مقایسه با اشیاء دیگر، وجود ندارد.


ظاهراً وجود نسی همچنان باید اثبات شود.

چشمک

 

 

.: Weblog Themes By Blog Skin :.
قالب وبلاگ